ВЕЧЕР: ЗАВРШИ АКЦИЈАТА – мафтајќи со бели чаршафи последните 27 терористи се предадоа


Заврши полицицската акција во Кумановско. Последните терористи во 10-тина куќи, предмалку се предале со бели чаршафи, јавува репортерската екипа на Вечер од теренот.

Полициски возила се симнуваат од селата кон Куманово.

foto - facebook/ nenad.k

foto – facebook/ nenad.k

Според информации, тројца полицајци од тетовско го загубија животот во денешното чистење од терористи во Кумановско. Двајца се од селто Брвеница, еден од Зубовце.

Триесетина терористи им се преаддоа на полицајците предмалку. Со бели чаршави излегувале од куќите во кои се криеа.

Од полицијата потврдуваат дека терористичката група е елиминирана и неутрализирана.

Бројката на терористи кои се во равете на полициските сили не е позната, но неофицијално е над 25 лица.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1