Алфа пушти порно среде вести – тоа е тоа ни се случи, вели уредникот (Видео)


emvideo-yНа синоќешните економски вести на ТВ Алфа, во 22 часот, влета порно-сцена, објави порталот Пресс24. Додека презентерот чита за Катарците кои се заинтересирани да инвестираат во Македонија, обрнете внимание на горниот десен дел од екранот.

Одговорниот на тв Алфа, Костадин Делимитов, во изјава за Либертас потврди дека утрово ја прегледале снимката и утврдиле дека вчера додека траеле вестите на екранот од друга тв станица, кој е дел од сценографијата, одела снимка од порно филм.

– Тоа е тоа, ни се случи кикс – вели одговорниот на тв Алфа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1