Aлкохолот од денеска се продава до 21 часот


3_leahy_s_liquors_liquor_shelf_compressed_jpeg

Наместо до 19 како што беше до сега, од денеска почнува продолженото време за продажба на алкохолните пијалоци. Ова „летно сметање“ на продажба на алкохолните пијалаци трае од денеска па се до крајот на септември. Сепак, и понатаму останува забраната за продажба на алкохол на бензинските пумпи како и на малолетници. Според законските одредби, за оние кои нема да го почитуваат законот предвидени се санкции „забрана за вршење дејност“ и „парична казна до 5.000 евра“.

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1