Американецот Џек Даниелс го крсти својот син Џим Бим


Американец, кој се вика Џек Даниелс, добил син на кого му го дал името Џим Бим, по најпродаваното виски во светот, објави весникот „Хјума Тудеј“

jack daniels viski alkohol

Даниелс, кој исто така има име на позната марка виски, за весникот изјави дека заедно со неговата сопруга Лидија се договориле нивниот син да се вика Џим Бим уште пред да се венчаат, бидејќи сметале дека тоа е добра идеја.

– Моите родители ме крстиле по марката виски за да ги иритираат нивните родители. Со ова во нашето семејство се јавува интересна традиција – додаде 31-годишниот Џек Даниелс.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1