Видео Скандал: „Субота је дан за алкохол“ ечи од разгласот на училиштето Љубен Лапе


Вчера утрото група родители останале шокирани кога ги носеле своите деца на училиште. Од разгласот на училиштето Љубен Лапе во општина Аеродром ечела песната од Северина „Уно Моменто“ и добро познатиот рефрен „Субота је дан за алкохол“, пишува порталот Центарњуз

LJUBEN LAPE SKOLO

Внатре пак во просториите на училиштето се одржувал новогодишен базар па од многуте деца музиката и не била така впечатлива, но надвор на звучници кои ги наместила општината вака изгледаше тоа во 7 часот наутро. Резил е ова што го прават во училиштето велат загрижените родители.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1