Анџелина Џоли со бегалците во Грција (ВИДЕО)


Амбасадорката на добра волја на Обединетите нации, актерката Анџелина Џоли, вчера го посети грчкиот остров Лезбос, кој е прва станица на бегалците на европско тло.angelina

Денеска се прошири информација дека таа ќе ги посети бегалците на македонско-грчката граница, но од УНХЦР засега не ја потврдија ниту негираа оваа информација.

Таа порача дека нивната реалност не може да се подобри со парцијални решенија и со одговор на некои кризи, а не и на други или со помагање на некои бегалци, а не и на други.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1