ВИДЕО: Комбе прегази дете, возачот не застана – она што следеше потоа ќе ве остави без зборови


Возач на комбе во Кина, прегазил 4-годишно дете кое трчаше по патот.

Возачот, откако го прегазил детето не застанал, туку продолжил да вози, а за чудо, прегазеното дете станало на нозе и продолжило да се движи.dete

Откако снимката се појави во јавноста, кинеската полиција го пронашла возачот, а тој се бранел дека воопшто не го забележал детето зашто се движело во т.н. мртов агол од каде што можноста да се забележи дали нешто има пред возилото е речиси никаква.

Нема информации дали детето имало некакви повреди на себе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1