Анонимуси ќе бараат поништување на Букурешкиот договор (Видео)


anonimusiАнонимуси Македонија објавија ново видео во кое најавуваат дека ќе бараат поништување на Букурешкиот договор – еве што велат во видеото

НА 10ти Август 2013 се навршуваат 100 години од Букурешкиот мировен договор. Ние на наш начин ќе побараме поништување на договорот. Придружете се на нашата Facebook група доколку сакате да бидете дел од нашата операција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1