Антиќ среде Атина на македонски јазик честита Божиќни и Новогодишни празници! (Видео)


antic namignuva golemaМакедонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, од Атина, на македонски јазик им ја честиташе Новата година и Божиќ на сите негови фанови.

„Среќни Божиќни празници, среќни Новогодишни празници, Ви пожелувам на сите, да сте живи и здрави, да имате многу среќа и многу љубов во Новата година“, кажа Перо Антиќ на македонски јазик, во Божиќната порака што секој кошаркар на Олимпијакос ја искажа по повод празниците…

Извор – Екипа.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1