Апарат во рака и сликајте го Скопје – може да освоите 50.000 денари


Skopje-plostad-300x300

Градските власти објавија конкурс за избор на 3 најдобри фотографии со мотиви од Скопје. Може да учествуваат сите и професионалци, аматери, деца и други љубители на фотографијата.

Може да конкурирате и со стари фотографии само да не се постари од пет години. Може да го сликате целиот град – било која општина во кој било период од денот или сезона.

Авторот на првонаградената фотографија ќе добие награда од 50.000 денари.

Втората награда изнесува 40.000, а третата 30.000 денари. Kонкурсот трае до 30 април.

На ланскиот конкурс за најдобра фотографија беa прогласени следните фотографии

„Скопје рано“ на Зоран Ефремов.

5696F96942ADA94EBB3EB861EBE0988D

 

Втората награда отиде во рацете на Дарко Цветановски за фотографијата „Сообраќај“,

ED6EB6F00B9429479FDF52C6433C8301

третата ја доби Влахо Бранѓолица за фотографија со наслов „Порта ноќе“.

6E3910A0E313AB4493929C696F0A40B6

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1