Апелација му го врати пасошот на Едмонд Темелко


Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, може да патува надвор од државата, бидејќи Апелациониот суд пред десетина дена му го врати пасошот, потврдуваат за “Фокус” од судот.

Темелко сега ќе може да патува во Пустец, Албанија, каде што е градоначалник.

Темелко е еден од дваесетмината обвинети во случајот “Титаник”, односно за изборните нерегуларности во 2011 и 2013 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1