Ограбен Дамјан Манчевски


Вчера вечер насилно е обиен домот на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, јави Слободен Печат.

Случајот е пријавен во полиција и од таму велат:

– Пријавено е дека во стан на бул. 11 Октомври во Скопје непознат сторител насилно ја отворил влезната врата и влегол внатре, но до сега нема пријавено дека нешто е одземено, велат од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1