Апокалиптична слика кај скопската обиколница


Скопската обиколница ден по поплавите како од апокалиптично сценаро.obikolnica poplava

Како што може да се види од извештајот на ТВ Нова, голем број автомобили се уште се заглавени на патот.

Синоќешното време одзеде 16 човечки животи, од кои најмногу се од Стајковци, Сингелиќ, Смилковци и Арачиново.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1