Апсење на „Партизанска“ во Скопје


Полицијата вчера апсеше среде Скопје, во автомобил марка Мерцедес пронајдено оружје.

Како што стои во билтенот на МВр, вчера околу 23:40 часот на булевар „Партизански одреди“, при преглед на патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од пријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле пиштол со една рамка со пет куршуми калибар 9мм, што ги поседувал без дозвола.

Ф.Л. бил лишен од слобода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1