Арапите ќе јадат Витаминка


Македонската компанија „Витаминка го прошири својот пазар кон Обединетите Арапски Емирати, извезувајќи ги корнфлексите „Дардо“ и „Чока Мока“ и на арапскиот пазар.

тоа е пазар од 8 милиони потрошувачи. Покрај извозот во Обединетите Арапски емирати, „Витаминка“ почна и извоз на „Чоко стоби“ флипс во Саудиска Арабија пазар со 28 милиони потрошувачи.

„Витаминка“ досега ги извезува своите производи во над 25 земји. Едни од најпрепознатливите се крцкавите корнфлекси од пченка „Дардо“ и „Чока Мока“, кои се погодни за појадок на децата и целото семејство и претставуваат здрав и лесен за приготвување оброк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1