Аца Лукас приведен во полиција откако го истепа српскиот фотограф ВИДЕО


Аца Лукас нападна фоторепортер на Српски Телеграф. По нападот на Милан Лучиќ, Лукас веднаш беше приведен во полиција, а бргу потоа се појави и видео од настанот.

Како што се дознава, во момент на бес откако го нападнал, Лукас го обвинил фоторепортерот дека му го украл телефонот и барал да му се извадат сите работи од торба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1