Душата не умира! Научниците конечно открија што точно се случува по смртта


Научниците со сите сили се обидуваат да пронајдат поврзаност со мозокот, мислите и свеста.

-Човечката дужа се враќа во Универзумот откако луѓето умираат. Душата продолжува да живее – тврдат научниците.

Научниците утврдија дека душата продолжува да живее во микроканалите на мозочните келии, пишува „Сајнспуч“.

-Да претпоставиме дека срцето застанува и крвта престанува да тече и во тој момент микроканалите ја губат квантната состојба. Информацијата која е содржана во нив не е изгубена ниту оштетена, туку се растура во Вселената. Во ситуациите во кои пациентот се оживува, сите квантни информации стануваат повторно оперативни и пациентот вели дека доживеал искуство блиску до смртта.

Во случај да не се сочуваат, постои можност да се сочуваат во микроканалчињата надвор од телото, во бесмртната состојба која ние ја нарекуваме душа, се вели во истражувањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1