Иван им подлегна на повредите – Бик со рогови го забодел во градите


Шпански матадор го загуби животот, откако во арена бик со рогови го забоде во градите во југозападна Франција.

Матадор Иван Фандино (36) итно синоќа е префрлен во болница, но им подлегнал на повредите.

Тој се заплеткал во наметката, по што бикот го удрил во гради и го прободел во белите дробови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1