Ауди со бугарски дипломатски таблички прегази пешак


Вчера на улицата Партизанска во Битола се случи сообраќајна незгода во која учестувале патничко моторно возило со дипломатски регистарски таблички и пешак.

policijavonl

Возило „фолксваген пасат“ со дипломатски регистарски таблички на бугарскиот конзулат удри во пешак на возраст од околу 80 години и со тешки телесни повреди е пренесен на клиниката во Битола, изјави за Тера портпаролот на битолската полиција.

На местото на незгодата излезе и јавен обвинител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1