Аутопсијата покажа дека Кери Фишер земала кокаин три дена пред смртта


Аутопсијата на глумицата Кери Фишер укажува дека таа можеби зела кокаин три дена пред авионскиот лет на 23 декември 2016 година, по кој таа почина.

Во нејзината крв, покрај кокаин, пронајдени се и траги од хероин и екстази, но количествата не се доволни за да се прецизира кога точно Фишер ги зела тие видови дрога.

Обдукцијата покажа дека причината за нејзината смрт е „задушување во сон, во комбинација со други фактори“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1