Временска прогноза: Почнува пеколот


Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време.

Максималната температура на повеќето места ќе биде над 30, а долж Повардарието над 35 степени.

Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток.

Foto – flickr.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1