Авион се урна во зграда – снимен моментот на ударот (Видео)


Три лица загинаа, а девет се повредени кога авион „миг“ се срушил врз стамбена населба во Тобрук.

Авионот паднал во текот на комеморативниот лет во чест на пилотот кој на сличен начин загинал неколку дена порано.

libijamigНа интернет се појави видео снимка од оваа несреќа, а авионот паднал на стамбената населба недалеку од локалниот парламент.

Претставници од либиското воздухопловство соопштиле дека несреќата е резултат на дефект на авионот, сличен на овој сличен во саботата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1