Авион згазил човек на аеродромот во Москва – телото го нашле на пистата


Прво биле најдени траги од крв на авионот кој синоќа слетал од Италија на аеродромот Внуково, а потоа е пронајден и труп на маж.

vnukovo-aerodrom-rojter-1370514239-321689Руската агенција за воздушен сообраќај Росавијација соопшти дека на аеродромот во Москва е пронајден мртов човек.

Авионот ербас А 330 полетал од Римини, северозападна Италија, а на московскиот аеродром слетал минатата ноќ.

Руската агенција почна истрага и најави дека ќе бара помош од италијанските власти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1