Авионот без гориво почнал да паѓа: Како пилотот си го спаси животот? (ВИДЕО)


Авионот почнал да паѓа бидејќи останал без гориво, но смирената реакција на пилотот оддала значење на среќен крај.avion.jpg500

Камерите на крајбрежната стража снимиле како пилотот, чиј авион почнал да паѓа кај островот Мауи, на Хаваите, си го спаси животот. Тој го отворил безбедносниот падобран, се намалила брзината на паѓање на авионот кој слетал во океанот.

За голема среќа, имало брза реакција од крајбрежната стража и пилотот сега е на сигурно.

Погледнете!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1