Автомобил се преврте кај Стража, има повредени


Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврово-Дебар се случила утринава во 11 часот. Несреќата се случила кај бензинската пумпа на Макпетрол кај Св. Јован Бигорски меѓу опел зафира со турски регистерски таблички управува од А. О (1965) и рено со гостиварски регистерски таблички управувано од З.Е (1954) од Врапчиште, јавува НетПрес.

soobrakjajkВо сударот потешко е повредена сопатничка во автомобилот рено Р.Е (1957) која по укажаната помош во гостиварската болница, пренесена е на лекување во Скопје.

Со тешки телесни повреди се здобиле и возачот на опел зафирата како и двајца други патници кои се наоѓале во возилото.

Тројцата се згрижени на лекување во гостиварската болница, каде што денеска треба да бидат и пуштени.

На местото е извршен увид од Јавен обвинител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1