Автомобил се заби во оградата на мостот „Гоце Делчев“ – возачот сѐ уште внатре


Се уште не се знае здравствената состојба на возачот, кој засега се уште се наоѓа во автомобилот, пишува Република.Screenshot_171

„Фиат пунто“ се заби во мостот „Гоце Делчев“ и ја проби оградата. Тешката сообраќајна несреќа се случи предмалку во центарот на Скопје.

Брзата помош и екипи на противпожарните бригади пристигнаа на мостот и работат на извлекување на возачот од автомобилот.

Под мостот се извршувале градежни работи.Screenshot_170 Screenshot_162

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1