Бадник и Божиќ се неработни денови


bozikjМинистерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, Бадник и Божиќ се неработни денови.

6-ти јануари 2014 година (понеделник), Бадник, ден пред Божик, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

7-ми јануари 2014 година (вторник), Божик, првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

МТСП им ги честита празниците на сите граѓани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1