Бајачка и зела 500 евра на велешанка – и баела против црни магии


gatacka

Лажна бајачка, гатачка која се претставувала дека гледа на икони и отстранува црни магии оштетила велешанка за 30 илјади денари.

Измамата се случила во април, кога гатачката и’ рекла на 24-годишната велешанка дека гледа на икони и може да отстрани црни магии. За ова добила 500 денари, мобилен телефон и алишта за деца.

Наредниот ден, гатачката повторно дошла во домот на велешанката и и’ рекла дека магијата била многу силна и дека треба да забае на златен предмети.

Велешанката немала злато, па побарала златна огрлица од својата сосетка. Но гатачката никогаш не и’ ја вратила, ја продала во златарница за 7.000 денари. Против гатачката е поднесена кривична пријава за измама

Makfax

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1