База на Вонземјани откриена на планината Адамс (Видео/Фото)


Скот К. Варинг: „Прочитав за истражувањето и анализите на НЛО на планината Адамс, во близина на ранчот ECETI и конечно сега имам можност целосно да го видам преку сателитски сајт“.


„Голем број на воени офицери и новински агенции кои ги снимиле ваквите НЛО, биле збунети од тоа што го виделе. Тоа што често се запрашувале било „дали дојде од страната на планината“, или пак „ дали влезе од страна во планината“. Тоа ме натера да пребарувам некакви нарушувања на сликата, некаква патоказ кој ќе докаже дека станува збор за база скриена во самата планина.

Како што можете да забележите работам со инфраред и ноќен визионер, затоа што со голо око преку ноќта е тешко речиси невозможно да се види. Но, од друга страна дигиталното око е друга приказна. Еве едно видео кое што го направив како резултат на моето истражување. Влезот е реален… сега…. како да го отвориме?“, вели Скот.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1