„Беа мокри и гладни, па исчезнаа“-тажна исповед на татко од Србија


Полицијата во Ниш трага по исчезнатото момче Момчило Петковиќ и девојчето Ангела Стојнев, кои последен пат се видени во петокот на 25 септември.decinja-mokrii

„Последен пат се видени во петокот како стопираат и влегуваат во автомобил. Беа мокри и гладни. Застана еден човек, наводно пријател на родителите на Момчило и ги однесе за Књажевац. Кај него јаделе и се преслекле, а потоа му рекоа дека ќе одат кај некои другари“, раскажува за српските медиуми, таткото на девојчето.

Според него, човекот кој ги пренел децата не знаел дека полицијата трага по нив.

„Тој не знаеше дека ги бараме. Кажа се што се случи од моментот кога ги превози, повеќе не знае. Од тогаш не сме чуле за нив“, кажува таткото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1