Бебе од годинка ипол пее, брои и пресметува (Видео)


Повеќето родители чии бебиња имаат околку една и пол година, се пресреќни доколку ги научат нивните деца да одат, и да кажат по некој збор.safe_image-650x325

Но, не и оние на 17-месечната Маја, која со помош на нејзиниот татко веќе знае да испее неколку песнички, да ја каже азбуката, да ги наброи месеците, па дури и да реши некои едноставни математички задачи. Ве уверуваме, ова девојче е вистинско чудо!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1