Бебе падна од седми кат и преживеа


Едногодишно дете во Мадрид преживеа пад од седми кат, јавија шпанските медиуми. Детето паднало од прозорецот од стан на седми кат, но го преживеало падот, бидејќи паднало на жива ограда.

Падот се случил во понеделник околу 18 часот351583-hitna

Детето паднало од прозорец од седми кат, но околностите под кои се случил падот се уште не се објавени. За среќа тоа паднало на живата ограда околу зградата. Жителите од околината го нарекоа случајот чудо, откако било утврдено дека детето имало мали повреди, пренесе телеизискиот канал Antena 3.

Детето кое не е именувано во медиумите, било пренесено со амбулантно возило во болница, каде му е укажана прва помош и е задржано на одделението за интензина нега. Портпаролот на болницата „Octubre 12“ за The Loca вели: „Детето на возраст од една година има сериозни повреди, но е во стабилна здравствена состојба, но не можеме повеќе да откриеме на барање на неговото семејство“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1