Бебе се роди со опашка од 10 сантиметри која не престанува да расте (Видео/Фото)


Мајката Шао Веи од Јужна Кина не знае што да прави бидејќи нејзиниот син има опашка од 10 сантиметри која не престанува да расте.

opaskaМајката на ова 7-месечно бебе од Кина побарала помош од лекарите да ја отстранат опашката која не престанува да расте, но тие ја одбиле со образложение дека опашката повторно ќе порасне..

“Од докторите неколку пати побарав да ја отстранат опашката, но тие не сакаат. Тоа е тешка операција во која ќе мора да ја оперираат карлицата и дури тогаш да ја отстранат опашката. Доколку ја отстранат само опашката, таа повторно ќе порасне”, вели мајката.

Оваа состојба велат рекалите не е невообичаена и се јавува на секои 800 родени деца.

beba-rep

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1