Бебето одеднаш престанало да дише – тетката на среде пат се обидува да го оживее (Фото)


Тетката Памела му го спаси животот на петмесечното внуче со вештачко дишење на сред автопат.

Autoput spasavanje 01_1392980125_670x0Американката Памела Раусео со вештачко дишење  на сред автопатот за Флорида му го спаси живото на својот петмесечен внук Себастијан де ла Криз. Тие биле заглавени во сообраѓајна гужва во автомобилот на тетката и бебенцето одеднаш престанало да дише и поплавело. Тетката избезумена со бебето во раце излегла на улицата и врискала за помош. И помогнал еден моторџија кој бил во близина и двајцата со техниката на вештачко дишење се обидувале да го оживеат бебето чекајќи ја брзата помош.

Успеале накратко да го повратат бебенцето но тоа повторно престанало да дише, за среќа во тој момент пристигнала и брзата помош која едвај се пробила низ гужвата. Бебенцето е згрижено и се опоравува во болница.

Оваа драма со својот фотоапарат ја забележал и еден фотограф кој исто така бил заглавен во гужвата.

Памела поради овој потег е херојот на денот во САД.

Autoput spasavanje 01_1392980125_670x0

2bebespas

Autoput spasavanje 02_1392980126_159x159

bebespasAutoput spasavanje 03_1392980128_159x159

4bebespas

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1