БЕГ ќе влегува во становите – да провереле колку им е топло на исклучените од парно


Писма од Бег со налог за влегување во домовите поради проверка на топлинската енергија стигнаа деновиве до Скопјани кои се исклучени и не ги користат услугите на оваа компанија. Во писмата пушува дека на вработените од компанијата мора да им се овозможи непречено влегување проверка и пломбиежрање на радијаторите во становите, јавува телевизија ТелмаScreenshot_307

Овие граѓани студот  не ги спречи повторно како и изминативе 11 месеци да протестираат пред регулаторната комисија барајќи одлука исклучените од парно греење да не плаќаат паушал. Револтот кај нив по последното известување кулминира.

Ја обвинуваат власта дека е во спрега со регулаторната го ограбува народот. Исклучените велат дека најразочарани се од од правната фела, судската власт но и од адвокатите кои во спрега со извршителите им блокираат сметки и наплатуваат огромни средства кои за некои од исклучените значат живот.

Исклучените наплаќањето на сметките го нарекое мултилевел кражба за која се надеваат дека еден ден ке престане и ги повикуваат сите скопјани масовно да ги поддржат секоја сабота пред регулаторната комисија.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1