(Видео) Трамп: И да убијам некого, гласачите ќе бидат со мене


Претендентот за кандидат на републиканците  на претседателските избори, милијаредерот Доналд Трамп повторно е актуелен по своите гафови.trump

Овој пат убеден во лојалноста на своите поддржувачи изјави дека и да убие некого, тие ќе застанат зад него.

На политички собир во Ајова, Трамп рече- и да застанам на средина на Петатта Авенија и со пиштол убијам некого, нема да изгубам ниту еден гласач, тоа е неверојатно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1