Бегалци нападнале Германци кои заштитиле девојка од силување (ВИДЕО)


Двајца постари германски граѓани биле нападнати од група бегалци со арапско потекло, откако се спротивставиле на нивниот сексуален напад врз една помлада патничка во воз што сообраќал од местото Сендингер Тор до Минхен.

Како што јави дописникот на МИА, инцидентот го снимил патник во возот, кој потоа видеото го објавил на социјалната мрежа Фејсбук, што дополнително ги вжешти тензиите во Германија по новогодишните напади врз жени од страна на баратели на азил.germanija-siluvanje

На видеото се гледа дел од инцидентот во кој еден мигрант од групата удира еден од патниците.

Предходно, еден од мигрантите сексуално нападнал млада патничка, а откако таа ги одбила неговите напади тој удрил со рака по прозорецот на возот и нападнал еден од патниците кој го предупредил да се смири.

По пристигнувањето на возот во Минхен била повикана полиција, но полицајците рекле дека не можат да сторат ништо во врска со инцидентот.

Инцидентот е само еден од серијата настани кои го зголемија незадоволството на Германците од приемот на над еден милион бегалци во Германија во 2015 година.

Во текот на новогодишната ноќ во десетина германски градови мигранти нападнати околу 1.200 жени, од кои половината беа мета на сексуални напади.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1