Бејли и Орав на средба кај претседателот Иванов


Во вила „Водно“ во тек е средба на претседателот Ѓорге Иванов со амбасадорите на САД и на ЕУ, Џес Бејли и Аиво Орав, потврдија за МИА од кабинетот на шефот на државата.ivanov bejli orav

Средбата се одржува по завчерашната одлука на претседателот Иванов за општ прекин на сите постапки против политичари и нивните соработници за случаи поврзани со нелегалното прислушување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1