Белец доби црн дроб од афроамериканец – Повеќе не изгледа исто ФОТО


Русин имал светла кожа, но започнал да потемнува откако му бил трансплантиран црн дроб од афроамериканец, пишува српски „Курир“.

Русинот Семен Гендлер имал хепатитис Ц и рак, но за среќа останал жив откако му бил трансплантиран црн дроб, а донаторот бил афроамериканц.afrodrob

По трансплантацијата пријателите и роднините забележале нешто чудно кај него, односно кожата на Русинот започнала да потемнува.

Семен изјавил дека тоа воопшто не му смета, бидејќи најважно му било да биде здрав.

Сепак оваа состојба се уште не е научно докажана, но од искуство некои доктори тврдат дека е можно да се случи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1