Режисерката од скандалозните ,,Парови,, ,,Фарма,, има рак


Јелена Голубовиќ жареше и палеше во „Фарма“, „Парови“ и во „Малдиви“, но деновиве се соочува со многу лоша дијагноза. Имено, скандалозната режисерка и актерка го напушти реалното шоу „Малдиви“ поради сериозно нарушена здравствена состојба на своите гласни жици, а за време на учеството во „Парови“ редовно примаше инјекции за да може да зборува, т.е. да вреска на другите учесници, па така врескајќи го освои второто место во ова реално шоу.Jelena-Golubovic-450x295

„Точно е дека сум болна, но сигурно сум дека успешно ќе се изборам со тоа. Бев кај четири лекари и сите ми дадоа различна дијагноза. Секој ден примам тешка терапија, па ќе морам на операција. Засега ќе ми ја оперираат девијацијата на носот, а подоцна и гласните жици. Не сакам да ме сожалуваат и да се пишува за тоа, сега настојувам да не го напрегам грлото и помалку да зборувам“, изјави Голубовиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1