„Бенетон“ ги шпионира купувачите со камери во куклите


Откако се прошири веста дека „Бенетон“  во своите продавници ширум светот лансира скриени камери во очите на куклите во излогот и српските медиуми откриваат дека такви камери има и куклите во  продавниците на „Бенетон“ во Србија.

„Бенетон“  овие камиери низ светот ги поставува за да се запознае со навиките на купувачите со цел својата услуга да ја прилагоди на нивните потреби, но секако камерите постојат и за продавницата да се заштити од несаканите кражби која се мери со милионски суми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1