Беше ангел на земјата сега си на небото – погребана малата Анастасија


На новите гробишта во Белград денеска семесјтвото и пријателите се збогуваа од прерано загинатата Анастасија Стајиќ, една од настраданите во БМВ-то кое летна во Дунав.1-500

Над 1.000 луѓе се собраа да и оддадат последна почит на младата Анастасија, пренесува српски Курир. Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, го носеше крстот на Анастасија.ceca-sin500

16-годишната Анастасија до нејзиното вечно почивалиште била испратена со посмртен марш и со песната „Тихо спавај“.

Нејзините пријатели Немања Антиќ и Милош Јанковиќ кои заедно со неа настрадаа во несреќата беа погребани во вторникот.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1