Беше најголем борец да се сними продолжение на Бољи Живот – што да не кога сме сите живи велеше


Глумецот Марко Николиќ почина денес, објави неговата ќерка. Миленикот и омилениот глумец уште од поранешна југославија беше познат по безброј улоги но се чини животот и кариерата му ги одбележа улогата Бољи Живот .. Тој  во серијата го играше таткото – главата на семејството Попадиќ беше најголем заговорник да се сними продолжување на култната серија „Бољи живот“.

Познатиот Гига Моравац, ова неодамна го откри во емисијата „ТВ лица – као сав нормалан свет“ .. Мислам дека и те како ќе е интересно што се случило со Емилија и нивните деца после три децении, рече Марко.

– може да има продолжение на Бољи Живот бидејќи сите Попадичи сме живи и здрави. Често си мечтаам и замислувам што би напишал да сум јас Синиша Павиќ. што кој од нив денес би работел, дали Гига би пропаднал, на која страна ќе замине внукот кај таткото, мајката или … Си замислувам и некои заплети. Поминаа 30 години а единствено Виолета не е променета, изјави Марко тогаш

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1