Бескуќникот е пак бос – ги скрил чизмите да не му ги украдат


Босоногиот бескуќник кој стана познат низ целиот свет по фотографијата на која полицаец му облекува чизми, е повторно бос.

Полицаецот Lawrence DePrima (25) се сожалил кога го видел бос и му купил чизми и чорапи од 80 долари, а случаен мунивач фотографирал во моментот кога полицаецот му ги облекувал чизмите. Фотографија која го обиколи светот.

Но во неделата безомникот Jeffrey Hillman (54) повторно е виден во Њујорк како оди бос.

,, ги скорив чизмите. Вредат многу пари, поради нив некои може да ме убие, многу сум му благодарен на полицаецот, но ги сокрив додека не одлучам што ќе правам со нив, рекол бездомникот.

Бездомникот си побарал и пари поради тоа што го имало на YouTube. Сите ја објавија мојата слика, без моја дозвола. И сега и јас сакам парче од колачот, изјавил бездомникот.

Тој во Њујорк дошол пред 10 години и поголемиот дел е на улица. Не сака да зборува како останал бездомник. Служел војска во САД и Германија и по 5 години служба отпуштен е со почести. Работел во кујните во New Jerseyu. Има 2 деца Никита 22 и Џефри 24 но ретко ги слуша.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1