БиХ: Пронајден експлозив во регрутен центар на Исламската држава


Полицијата на Босна и Херцеговина во Велика Кладуша, место кое се смета за регрутен центар на џихадистите запленила експлозив и муниција.trgovia-so-lugje-bih-ekspolatacija-02

Претресот е извршен на една локација во Велика Кладуша, а пронајдено е ТНТ експлозив и муниција.

Велика Кладуша на неколку пати е апострофирано како регруетен центар на борците на Исламската држава како и населбата Бужим која се наоѓа во близина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1