Бил Гејтс на своите деца им забранил да ги користат производите на Apple


aPPLe_620x0

Меилнда Гејтс, сопругата на основачот на Мајкрсофт Бил Гејтс, изјавила дека на нивните деца им е забрането да ги користат производите на Аpple.

Госпоѓата Гејтс која се занимава со филантропија и здравствена кампања, гостувала на Today програмата на Радио 4.

На прашањето на водителката дали нивните две ќерки и син некогаш побарале iPod, Мелинда одговорила позитивно, но исто така дополнила дека добиваат само технологија од Windows.

Melinda GatesМелинда додава дека богатството на нејзината фамилија доаѓа од Microsoft, па така нема основа да се навлегува во конкуренцијата.

Госпоѓа Гејтс во интервјуто додала дека од време на време гледа како нивните пријатели користат iPhone телефон и не би имала ништо против и таа да поседува еден таков.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1