Билдерот што ја уби манекенката осуден на 35 години: Не се грижи мамо, во затвор ми е како на екскурзија


Судскиот совет на Врховниот суд во Нови Сад, Србија, го осуди на 35 години затвор Даријан Мусиќ, обвинет за свирепо убиство на својата девојка, манекенката Владислава Червенко.

manekenka hrvatskaМусиќ мирно ја сослушал пресудата, а потоа и се обратил на мајка си со зборовите: „Не се грижи мамо. На мене во затвор ми е како на екскурзија“.

Билдерот, во својот стан во новосадската населба Лиман ја уби својата девојка манекенката владислава. Телото на несреќната девојка беше пронајдено на подот од спалната соба со многубројни и видливи повреди. Ја горел со цигари и и ги кршел прстите.

По бруталното убиство Мусиќ побегна од Нови Сад, за по неколку дена да биде уапсен на подрачјето на Нови Пазар.

Јавноста ја згрози неговиот пост на фејсбук додека беше во бегство – во кој напишал Ја сакам и таква мртва и ладна!!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1