Billy Idol доаѓа повторно – Скопје навистина ќе гори


Оваа информација на својот фејсбук профил ја објави Авалон продукција – еве што велат

bili idolПочитувани,

големо задоволство ни е да Ве информираме, дека вашите желби се исполнети.На 27 ми Јуни 2014 година на Скопско Кале – Open Air … со целовечерен концерт … во Скопје доаѓа човекот кој пред 4 години го одржа најдобриот rock& roll концерт во Скопје на сите времиња. Големиот мајстор, човекот ѕвер, човекот кој има повеќе хитови и големи песни отколку што некои други имаат било какви песни воопшто БИЛИ ИДОЛ  .

Човекот кој во живо секогаш се дава 200 % од себе, доаѓа во Скопје во склоп на својата европска Greatest Hits турнеја, а се разбира дека во бендот ќе биде придружуван од генијалниот гитарист Steve Stevens.Повеќе информации околу специјалните гости на event – от, цената на влезнците и датумот на нивно пуштање во продажба ќе бидат објавени неколку денови после концертот на Simple Minds во Скопје на 6 ти Март.

Авалон Продукција

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1