Битолчанец пронајден мртов во својот дом


Во 21.00 часот вчера во СВР Битола З.В. пријавил дека во стан на улица Васко Карангелевски бил пронајден починат С.К. (68).SRBIJA NOVI SAD STEFANOVIC POLICIJA

Починатиот живеел сам и боледувал од карцином на грлото. Бил пронајден во дневната соба со греалка која била над него и од која имал изгореници.

Доктор од Итна медицинска помош констатирал смрт.

Увид извршила екипа од СВР Битола, а јавен обвинител не наредил обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1