ВИДЕО: Даниел во улога на Горан Бреговиќ


Македонскиот претставник Даниел Кајмакоски во најновото издание на ТЛЗП го имитираше Горан Бреговиќ.daniel-kajmakoski-3

Како и во изминатите епизоди тој и овојпат ги освои симпатиите на балканската јавност, но и на популарното жири кое не штедеше пофални зборови за неговиот настап.

– Па, ти беше подобар и од самиот Брега – му се обрати Владо Георгиев на Даниел.

Позитивни коментари доби и од останатите членови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1